5 zásadních důvodů, PROČ chtít SERVIS webu!

Je to klasický model, necháte si pro svou firmu udělat nové parádní www stránky a v domnění, že tím veškerá práce končí si říkáte „Skvělé, mám na deset let pokoj“. Jenže, jenže! Aby web zůstal atraktivní a funkční, vyžaduje pravidelnou péči. Také jste si asi nemysleli, že se o svou zahradu za domem nebudete muset roky starat – nebo ano? Jaké jsou tedy důvody, proč o web pečovat stejně jako o zahradu, aby nevznikla zaplevelená džungle plná škůdců?

  1. Pravidelná aktualizace redakčního systému – Možná si říkáte, že kliknout v administraci na tlačítko „Aktualizovat“ zvládne každý. Asi ano, ale to, co následuje už tak snadné není. S aktualizací souvisí také testování správnosti veškerých funkcí a zálohování stavu před aktualizací, aby bylo možné v případě potíží, obnovit původní stav. Veškeré takové testování navíc probíhá mimo hlavní web, aby nebyla ohrožena uživatelská přístupnost a funkčnost webu.
  2. Vždy aktuální komponenty – Kombinace aktuální verze redakčního systému (WordPress) a PHP je naprosto zásadní, aby byl web co nejrychlejší, bez chyb a potenciálních bezpečnostních skulin.
  3. Pravidelné zálohy – Přes veškerou opatrnost majitele webu, může nastat porucha webu (např. napadením, nebo chybou obsluhy), která obsah stránek znepřístupní, poškodí či dokonce smaže. Díky pravidelné záloze, v rámci servisní správy, dokážeme „vrátit čas“. Zálohování webhostingu a databáze nám umožní vrátit web do aktuálního stavu s případnou maximálně jednodenní ztrátou uložených dat.
  4. Servisní pohotovost – V případě, že se o svůj web staráte s podporou servisu a nastane problém, máte k dispozici člověka, který projekt zná a bez zbytečných odkladů se postará o nápravu. Často si tak ušetříte nemalou ztrátu zákazníků, starostí se sháněním „opraváře“ a financí.
  5. Prodloužení záruky – Někdy se to může zdát jako malichernost, ale prodloužení záruky díla díky servisu od tvůrce je velká úspora financí při eventuální poruše. (Představte si, že vám ta „zarostlá neobstarávaná zahrada vzplane“ – finanční i časové škody jsou značné.)

Důvodů, proč využívat servis webu je mnohem více, ale těchto 5 je zásadních a vysvětlují situace, kdy v opačném případě (tedy bez servisu) mizí peníze z kapsy velmi rychle.

Chcete problematiku vysvětlit blíže? Od toho tu jsme ?.